Kylän sydän sai arvovieraat jakamaan junnufudiksen palkintoja kaudenvaihtajaisiin.

12.11.2019



















Sali täyttyi tuttuun tapaan iloisista ja jännittyneistä lapsista, nuorista ja toimijoista...

 

Puheenjohtaja tervehti jäseniä 

Pitkän kauden jälkeen kaikki pelaajat ja valmentajat ansaitsevat kiitoksen tehdystä työstä ja harjoittelusta @ihk1956 eri joukkueissa.

Vapaaehtoistyö junnufudiksen parissa vie aikaa ja tehtäviä on monenlaisia, kaikki eri roolit ovat joukkueiden ja seuran kannalta tärkeitä.

Me teemme tästä yhteisöstä ja seurasta ainutlaatuisen.

Pidetään yhdessä huolta joukkueista ja pelaajista myös ensi kaudella.

 

Kylän sydän sai arvovieraat jakamaan junnufudiksen palkintoja kaudenvaihtajaisiin. 

U21 maajoukkueesta oman kylän kasvatti Tuukka Andberg ja ei enempää ja vähempää kuin miesten maajoukkueen päävalmentaja Markku Rive Kanerva.

Pieni yhteisöllinen seura muistaa tämän päivän vielä vuosien päästä ja kaikki palkitut, jotka on kuvatut Riven rinnalla.

Iso kiitos tästä yllätyksestä meidän seuran omalle isolle miehelle, Mika Hirvi Kottilalle

 

Seuran nuorimmat palkittiin mitalein:

Starttiryhmäläiset ja P12-13 palkittiin mitalein. 

Taitokilpailussa taitomerkin saaneille onnittelut ja mitalit kaulaan!

 

Vuoden Tyttö Tsempparit:

T1011  

Salamat/ Inna Lähteenmäki

Timantit/ Elsi Kevätniemi

Tähdet/ Kaisla Simpanen 

 

T0809 

Aava Sannholm ja Jessi Hiltunen

 

T07

 Le Thi Ngoc Tuyen

 

T0506   

Valkoiset: Vivian Bach

Siniset: Iisa Kuronen

 

BT/Naiset  Eerika Sirviö

 

   

Vuoden Poika Tsempparit:

P1011

Leevi Itkonen / Keltainen

Akseli Ojala / Valkoinen

Vertti Tossavainen / sininen

 

P09  Kinnunen Aleksi ja Skitkin Alexander

 

P08  Elias Koskenoja ja Arseni Savitskin

  

P07 Anton Paaso

 

P06 

Siniset: Atte Montonen

Valkoiset: Juho Hietala

Keltaiset: Vito Väätäinen

 

P05 

Sininen peliryhmä Tommy Salo

valkoinen peliryhmä Edim Uzun

 

B-juniorit  Samuel Salmensuu

 

OB45 Fatmir Sadiku

OB50 Markku Närhi

OB55 Enver Thaci

OB60 Jukka Ilves

 

 

Vuoden poikajoukkue

P09

 

Vuoden tyttöjoukkue

T1011

 

Vuoden tyttöpelaaja

Venla Kurjenkallio T07

 

Vuoden poikapelaaja

Toivo Koivuranta P09

 

Vuoden tyttömaalivahti

 Pinja Sihvonen T05/06

 

Vuoden poikamaalivahti

Anton Hamström P06

 

 Vuoden Gentleman

 Timo Ojanen

 

 Vuoden Lady

 Sarianna Lindberg

 

 Vuoden valmentaja

 Jori Kuusisto T05/06

 

Vuoden seuratoimija ( kiertopalkinto )

Perhe Sirviö 

 

 

Arpajaisissa huikeita voittoja kuten Hradeckyn  ja Pukin pelipidat nimmarilla. Ja lopuksi kaikille tarjolla kahvia, mehua, pullaa ja pipareita ?

 

Kiitos kaikille ja ensi vuonna taas kaikki mukaan vaihtajaisiin!